Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kaip išrinkti rašomąjį stalą vaikui?

vaiko rasomasis stalasYra pastebėta, kad pastaruoju metu tėvai susiduria su problema, kaip išrinkti tinkamus biuro baldus vaikui. Jei baldai bus nekokybiški ar netinkamo dydžio, vaikui bus sunku sukaupti dėmesį. Jis gali pradėti jausti nugaros skausmus, raumenų, kaulų sutrikimus ir netgi stresą. Dėl šių priežasčių Lietuvoje yra susirūpinta kurti specialaus dizaino baldus vaikams.

Rašomasis stalas – vienas svarbiausių baldų, nuo kurio priklauso vaiko gerovė. Gyvenantiems Anykščių mieste – gera naujiena. Čia netrūksta baldų parduotuvių, kuriose yra darbo baldų, pritaikytų įvairaus amžiaus vaikams. Tačiau, prieš pirkdami baldus, pasidomėkime, kokios gi būtų rekomendacijos vaikiškiems darbo baldams?

Atlikti tyrimai įrodė, kad apie 97 procentai aštuonmečių vaikų sėdi prie stalo netaisyklingai – susikūprinę. Dėl to apie 55 procentai 12-16 metų vaikų jaučia nugaros skausmus ir diskomfortą. Tokios problemos kyla dėl netinkamo stalo ir kėdės aukščio.

Taigi, verta žinoti, kad tiek kėdė, tiek rašomasis stalas turi būti reguliuojamo aukščio. Tai itin praktiška, nes augant vaikui – galima patogiai reguliuoti baldų aukštį, kad jie atitiktų vaiko ūgį. Dažniausia klaida – tai nupirkti vaikui per didelę kėdę. Taip jis negali tvirtai padėti pėdų ant žemės. Kita dažna problema: per aukštas arba per žemas rašomasis stalas. Jei stalas yra per aukštas, vaikas kels pečius ir rankas ant jo ir tai sukurs nereikalingą papildomą įtampą raumenims. Jei rašomasis stalas bus per žemas – vaikas natūraliai ims kūprintis. O tai gali nulemti įvairias stuburo anomalijas.

Ortopedų ir oftalmologų atlikti tyrimai rodo, kad rašomojo stalo dizainas turėtų būti toks, kad stalo viršus būtų pakrypęs bent 16 laipsnių. Tai leidžia vaikui pasirinkti skirtingas sėdėjimo pozicijas, pavyzdžiui, žemutinis kampas leidžia vaikui patogiai rašyti ar naudotis kompiuterio klaviatūra, o aukštasis kampas – skaityti ar piešti.

– Stalas rašymui ir skaitymui turi būti bent 60 cm gylio.
– Stalviršis turėtų būti stiprus. Pavyzdžiui, medžio masyvas yra gražus, tačiau jautrus ir gali būti nesunkiai subraižytas. Paviršius galėtų būti padengtas derva – tai idealus pasirinkimas, nes toks stalas yra atsparus drėgmei ir įbrėžimams.
– Kėdė turėtų būti ant raktukų, su reguliuojamu sėdynės aukščiu ir atlošu. Geriau, kad kėdė būtų be porankių. Taip vaikas galės laisviau judėti.

Straipsnį parengė: www.paliuciobaldai.lt