Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kodėl skydiniai namai mėgiami Anykščiuose?

skydiniai namaiSkydinių namų idėja į mūsų šalį atkeliavo iš Norvegijos, Vokietijos, Suomijos ir ši karkasinių namų atmaina vis dažniau statoma Lietuvoje. Ar tinkamas tokio pobūdžio statinys Anykščių apylinkėse? Be jokių abejonių – TAIP. Nes tai – ekologiškas, ekonomiškas, šiltas namas. Pagrindiniai surenkami tokio statinio elementai – skydai (gaminami iš pjautinės obliuotos medienos, susidedantys iš  medinio karkaso, plokščių, izoliacinių medžiagų bei apdailos) ir rėminės konstrukcijos. Skydinių namų sienos, stogas, perdanga yra surenkami iš skydų, pagamintų specializuotame ceche, ten taip pat pagal šeimininko pageidavimą gali būti sumontuojami langai ir netgi rozetės. Skydiniai namai vertinami dėl patrauklios kainos, kuri priklauso nuo pasirinktos apdailos, vidaus įrengimo medžiagų ir kt. Prie supančios Anykščių kraštovaizdžio gamtos bus galima priderinti pasirinktą namo apdailą – jai tinka ir dailylentės (dažnai pasirenkama  eglės ir maumedžio mediena), ir cemento drožlių plokštės, ir mūras, ir tinkas, ir klijuojamos klinkerio plytelės. Taigi skydiniai namai atitiks net išrankiausio šeimininko užgaidas: bus greitai pastatomi, ekologiški, šilti bei apipavidalinti pagal pasirinktą apdailos būdą.

Skydiniai namai mėgiami dėl:
– EKOLOGIŠKUMO. Skydiniai namai statomi iš džiovintos, obliuotos 15 ± 3 proc. drėgnumo medienos.
– GREITO IR NESUDĖTINGO STATYBOS PROCESO. Karkasai krano pagalba iškeliami iš krovininio automobilio ir surenkami dažniausiai ant gręžtinių polinių pamatų (jei pasirenkamas namas be rūsio). Skydinio namo gamyba vyksta maždaug 2-4 savaites, statybos vietoje jis surenkamas iki savaitės.
– KOKYBIŠKI. Kadangi skydinių namų konstrukcijos gaminamos uždaruose cechuose, jų neveikia neigiami oro sąlygų veiksniai, yra daugiau galimybių naudoti specialius įrenginius. Skydinių namų elementai projektuojami specialia kompiuterine programa, vėliau jie praeina kontrolę, o tai garantuoja ypatingą tikslumą, nors tai pareikalauja iš darbuotojų, vykdančių montavimą, griežto atsakingumo. Kokybiškai pastatytas skydinis namas Anykščių peizažą gali puošti daugiau nei 50 metų – tokia jiems teikiama gamintojų garantija.
– ORIGINALŪS. Skydiniai namai gali būti pastatyti pagal bet kokį projektą, į jį sudedant visas šeimininkų vizijas ir pageidavimus, išorės apdailai tinka įvairiausi variantai.
– ŠILUMOS. Puikias skydinio namo šilumines savybes garantuoja apšiltinimo medžiagos ir garo izoliacijai naudojama stabilizuota polietileno plėvelė. Skydinis namas apšiltinamas akmens ar stiklo vata, kurios teigiama savybė – ji nedega, tad skydiniai namai vatos pagalba gaisro metu ne taip greitai įsiliepsnos.

123456