Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Planšetiniai kompiuteriai prieš nešiojamuosius: privalumai ir trūkumai

stacionarus-laptopas

Pastaruoju metu į rinką vis labiau įsilieja itin kompaktiški, integruotos klaviatūros neturintys kompiuteriai, vadinami planšetiniais (angliškai Tablet PC). Šie kompiuteriai turi keletą stiprių privalumų prieš nešiojamuosius, kurie yra, ko gero, pagrindiniai jų konkurentai. Nepaisant šio modernaus technologijų sprendimo, planšetiniai kompiuteriai turi ir porą minusų, kuriuos galima būtų dar ilgai tobulinti. Šiame straipsnyje mes pristatysime pastaruoju metu vis labiau madingų planšetinių kompiuterių privalumus ir trūkumus, lyginant su nešiojamaisiais kompiuteriais.

Privalumas: kompaktiškumas
Iš tiesų, daugelis vartotojų dabar renkasi planšetinį kompiuterį vietoj nešiojamojo tada, kai reikia kur nors keliauti ir, be abejo, kompiuteris turi būti jūsų kelionės palydovu. Kad visada po ranka būtų svarbiausi dokumentai, muzika, filmai, internetas, jums užtenka nusipirkti vidutinės klasės planšetinį kompiuterį už maždaug 1000 litų (290 eurų), o nešiotis jį bus tikrai patogu, kadangi jis užima gerokai mažiau, negu nešiojamasis kompiuteris, net jeigu kalbėtume apie pačius kompaktiškiausius variantus, pavyzdžiui, kai kuriuos Acer modelius.

Privalumas: kaina ir procesoriaus greitis
Jeigu palyginsime nešiojamuosius kompiuterius už 1000 litų ir už tokią pačią kainą parduodamus planšetinius kompiuterius, labai greitai pastebėsime, kad už šią kainą galima įsigyti planšetinį kompiuterį su kur kas galingesniu procesoriumi. Tai, be abejo, yra labai svarbu visiems vartotojams, kurie nori greitai ir be jokių nervų naršyti internetą, taip pat klausytis muzikos, žiūrėti filmus, naršyti savo biuro dokumentus, bendrauti Skype ir elektroniniu paštu. Lyginant kainą ir procesoriaus greitį, planšetiniai kompiuteriai pirmauja.

Trūkumas: Nepatogumai su biuro dokumentais
Deja, tačiau su planšetiniu kompiuteriu rašyti ilgus straipsnius, pildyti dokumentus, kurti prezentacijas gali būti labai sudėtinga. Taip jau yra, kadangi planšetinis kompiuteris neturi integruotos klaviatūros, kuri gerokai palengvintų darbą. Žinoma, vis populiarėja ir pridedamos USB klaviatūros, kurios dažnai išsprendžia visas problemas, o pastaruoju metu išpopuliarėjo ir hibridiniai kompiuteriai, kurie gali veikti kaip planšetiniai arba įprasti nešiojami.

Visgi, rašto darbams toks kompiuteris nėra patogus. Nepaisant to, galima drąsiai teigti, kad planšetinis kompiuteris yra patogesnis skaitymui – ne tik dėl kompaktiškumo, bet ir dėl to, kad vis daugiau gamintojų savo planšetinius kompiuterius stengiasi pritaikyti prie elektroninių skaitytuvų rinkos standartų ir naujovių.

Trūkumas: Problemos kompiuterinių žaidimų mėgėjams
Ir visgi, kad ir kokio galingumo procesorius yra jūsų planšetiniame kompiuteryje, pažaisti sudėtingesnius kompiuterinius žaidimus gali būti sunku. Ne tik dėl valdymo, bet ir dėl mažesnio ekrano, taip pat nereta priežastis yra ir operacinė sistema – juk nešiojamam kompiuteriui skirti kompiuteriniai žaidimai dažniausiai gaminami pritaikant Windows operacinei sistemai, o štai planšetinių kompiuterių rinkoje dominuoja Android.

Taigi, peržvelgus pagrindinius privalumus ir trūkumus, atrodo, jog planšetiniai kompiuteriai ir toliau turėtų populiarėti, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jie atstos nešiojamuosius. Planšetinis kompiuteris gali būti puikiu kelionės palydovu, taip pat juo patogu naršyti internetą, socialinius tinklus, skaityti naujienas ir elektroninį paštą. Visgi, tvarkyti verslo reikalus, rašyti magistrinį darbą ar užsiimti kitokia biuro veikla gali būti kur kas kebliau, todėl įprastieji kompiuteriai artimiausiu metu niekur neturėtų dingti iš akiračio.

Daugiau informacijos apie planšetinius kompiuterius galite rasti wikipedia.org puslapyje.